Říjen 2007

O Seriálu

20. října 2007 v 17:27 | pazdy-extreme@seznam.cz |  O Seriálu
V čem bude další řada seriálu jiná?
Ačkoli se diváci mohou potkávat se svými oblíbenými hrdiny z Rodinných pout i v seriálu Velmi křehké vztahy (dále jen VKV), tyto dva seriály se liší v několika věcech. Děj Rodinných pout (dále jen RP) byl mnohem pozvolnější, hlavní důraz byl na romantiku a nadsázku příběhu. Ve VKV není kladen tak silný důraz na romantickou linii, příběhy jsou co nejblíž realitě, jsou vyprávěny svižnějším, epizodičtějším tempem. Největší rozdíl spočívá v tom, že VKV jsou narozdíl od RP obohaceny o detektivní linky a hlavní motiv. V RP to byl vždy příběh romantické dvojice a to jak dopadnou milostné peripetie, ve VKV diváci spolu s hlavními hrdiny hledají odpovědi na otázky dané v počátku seriálu podpořené napětím a pátráním. Ale ani o romantiku věrní diváci nepřijdou. VKV jsou typem rodinného seriálu, ve kterém si diváci najdou všechny oblíbené motivy - romantiku, humor, napětí, drama,... a hlavně všechny emoce, které vztahy v životě lidí provázejí.
Jaká je základní osa seriálu Velmi křehké vztahy?
V první řadě VKV se základní osa týkala hledání dědice po tetě Rubešových.
Ve druhé řadě VKV základní osa spočívá v tom, že dědictví zmizelo a pokud by Rubešovi nechtěli přijít o všechno, měli by ho najít.
Nahlédnutí do děje...
Dosud loajální správce majetku Lang nečekaně zmizí i s přístupem k obrovskému dědictví Rubešových. Zradí je a nebo se je snaží chránit? Rubešovi se ocitají bez dědictví a hrozí, že s narůstajícími dluhy na panství přijdou i o majetek a firmu v Čechách. Objevuje se tajemník Oskar Prokeš (Filip Rajmont), který se tváří, že přichází s nejčistšími úmysly... Andrea (Dana Morávková) je v celém případu zamotaná a něco před rodinou tají. Její prázdninový výlet do Anglie není jen nevinná dovolená...
Celé záhadě chce samozřejmě přijít na kloub JUDr. Petr Černý (Daniel Bambas), rodinný právník Rubešových, který jim pomáhal hledat dědice. Pro něj je hlavním podezřelým syn zmizelého správce a majitel kasina Kristián Lang (Martin Preiss). Ten ovšem tvrdí, že je nevinný, a otce sám hledá. Zpočátku to vypadá jako neřešitelná záhada, ale Petr si umí poradit a postupně začne celý případ rozplétat za pomoci policie a vyšetřovatelů: svérázného Pavla Vaňka (Filipa Blažka) a jeho mladšího a snaživého kolegy Václava Karáska (Jana Maléře). Ti vyšetřují případ Simony Rubešové (Alice Bendové), o které si myslí, že byla zavražděna, a jejíž zmizení je také záhadou. Viníka policie hledá mezi Rubešovými. S Petrem se postupně spřátelí a začnou spolupracovat a stanou se nerozlučnými parťáky. Najdou Rubešovi správce a zachrání svůj majetek, a nebo přijdou o všechno? Komu půjde o život?